Wyzwanie nr 8 – „Konkurs na Mistrza Słówek”

Konkurs na Mistrza Słówek okazał się doskonałym sposobem na powtórzenie słownictwa z różnych kategorii, nie tylko obecnie utrwalanego na lekcji.

Po wejściu do klasy uczniowie od razu zauważyli zmianę…pojawiła się nowa tapeta na komputerze i do tego z dość wymownym hasłem.

Od razu wiedzieli, że coś się święci… Zaraz na wejściu ich uspokoiłam, bo powiedziałam im „Today you will not have a test but a contest”. Rozdawałam im kartki i wytłumaczyłam zasady. Na tablicy zapisałam różne kategorie słówek, włączyłam stoper, a uczniowie odpowiednio wpisywali wyrazy do kategorii. Chciałam żeby był podział na kategorie, aby każde dziecko mogło się wykazać, bo nie każdy musi umieć idealnie słownictwo związane z ubraniami, natomiast z tematem o zwierzętach radzi sobie doskonale. Po wyraźnym sygnale STOP uczniowie odłożyli kartki, a ja sprawdzałam poprawność zapisu słówek. W klasach starszych uczniowie nawzajem sprawdzali sobie poprawność zapisu. Po podliczeniu punktów zwycięzca otrzymał małą nagrodę w postaci zakładki do książki.

Chce Wam tylko powiedzieć, że oni już czekają na kolejną edycję konkursu 😉

A poniedziałek zaczynamy od … bezbłędnej wymowy!

Wyzwanie nr 9