Wyzwanie nr 9 – „Dzisiaj na lekcji króluje bezbłędna wymowa”

Dzisiejsze wyzwanie spowodowało, że wprowadziłam w życie plan, a zarazem konkurs, który już planowałam od dłuższego czasu. Konkurs na mistrzów bezbłędnej wymowy i komunikacji.

Postanowiłam, że w konkursie wezmą udział klasy V-VII, które uczę. Zadanie jest bardzo proste! Pierwsze 5 minut lekcji poświęcimy sobie na luźne gadanie absolutnie o wszystkim – o tym jak się czują, jaka jest pogoda, co jedli na śniadanie, jaka będzie następna lekcja itp. Wszystko będzie zależało od mojego natchnienia i od znajomości słownictwa i wyrażeń moich uczniów.

W czasie naszej rozmowy będzie włączony stoper, które będzie odmierzał nam czas. Czas zostanie zatrzymany w momencie, kiedy jedna z osób powie jakiekolwiek słowo po polsku, czy w odpowiedzi czy do kolegi z ławki. Punkty będą naliczane w zależności od ilości przegadanych minut, np.: 0:20 to 0 punktów, ale już 0:40 to 1 punkt. Punkty będą zapisywane do tabelki i po 7 zajęciach podsumowane. Klasa, która zdobędzie najwięcej punktów wygrywa 🙂

Już powiedziałam moim uczniom, że będą 3 nagrody – do zeszytu, do dziennika i do ręki 😉 Wszyscy pomysłem byli zachwyceni, ponieważ mówienie jest i dla moich uczniów i dla mnie bardzo ważne.

A jutro znowu mówienie… SUPER!