Szkolimy się! „Learn how to teach” – twórcze i inspirujące zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu

Dzisiaj, tj. 26 stycznia, uczestniczyłyśmy w szkoleniu „Learn how to teach 2 – twórcze i inspirujące zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu” w Katowicach, prowadzonym przez Katarzynę Niemiec, autorkę strony Learn how to teach. Chcemy się podzielić naszymi wrażeniami i gorąco polecić każdemu, kto szuka i zastanawia się nad takim szkoleniem dla siebie. Jest to szkolenie odpowiednie zarówno dla początkujących nauczycieli, jak i „starych wyg”, bo zawiera mnóstwo nowych pomysłów do wykorzystania na zajęciach języka angielskiego. Mimo, że w tytule szkolenia pojawia się numer dwa, to oznacza on tylko kolejną porcję pomysłów, a nie kontynuację pierwszego szkolenia.

Pani Kasia proponuje gry i zabawy dla dużych i małych grup, gdzie każde dziecko ma szansę spróbować komunikować się w języku angielskim. Wiele zabaw opiera się na opracowanych przez panią Kasię piosenkach, które znajdują się na jej płytach „Sing along all year long” oraz „Come and play with me”. To, co nas najbardziej przekonało, to fakt, że dzieci mówią całymi zdaniami, których używają w określonych kontekstach, stworzonych w zabawie, a nie uczą się tylko pojedynczych słówek. Co więcej, dzieci uczą się mówić o sobie i swoich rzeczywistych upodobaniach. Kolejną zaletą tych pomysłów jest fakt, że nie wymagają one ogromnego nakładu finansowego, a materiały, które do nich przygotujemy, wystarczą nam z pewnością na bardzo długo. Pani Kasia zaproponowała wiele gier planszowych, karcianych, z wykorzystaniem realiów, zabawek, mat edukacyjnych. Dzieci na zajęciach mogą bawić się w parach albo w grupach. Pani Kasia nie zapomina też o rodzicach, podając różne pomysły zaangażowania ich w proces nauczania języka obcego.

Na szkoleniu panowała luźna i wesoła atmosfera, a prowadząca opierała się na swoim wieloletnim doświadczeniu, opowiadając o wielu praktycznych stronach naszych zabaw. Czas minął bardzo szybko!

Warto jeszcze nadmienić, że w ramach szkolenia otrzymujemy mnóstwo materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej, a kilka także wydrukowanych na wysokiej jakości papierze i gotowych do użycia.

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia – polecamy gorąco! Można zapisywać się na kolejne szkolenia, prowadzone przez panią Kasię (tak jak my to zrobiłyśmy): SZKOLENIA LEARN HOW TO TEACH.