Wyzwanie „30 dni z angielskim” – dzień 1 (this / that / these / those)

Niedawno zapisałam się na wyzwanie „30 dni z angielskim” stworzone przez Panią Annę Szpyt, która prowadzi bloga Effective Me.

Wyzwanie okazało się bardziej dla moich uczniów niż dla mnie, dlatego skorzystałam z niego na moich lekcjach, aby powtórzyć niektóre zagadnienia gramatyczne, które często nam gdzieś umykają, a są niezwykle ważne. Ważne jest również to, że Pani Anna codziennie na maila wysyła krótki filmik z wyjaśnieniem oraz ćwiczenia do danego tematu.

Poprosiłam uczniów, aby zakupili zeszyty gładkie (takie wiecie, bez kratek i linijek), ponieważ wyzwanie polega na powtarzaniu gramatyki i słownictwa poprzez rysowanie, podkreślanie, zaznaczanie, ogólnie używanie kolorów. Idealne dla wzrokowców! Tym bardziej spodobało się to moim uczniom, bo nie tylko powtarzają sobie tematy gramatyczno – leksykalne, ale przede wszystkim robią to w bardzo miły dla nich sposób.

Chciałam również, aby zeszyty zostały z nimi jak najdłużej, bo w przyszłości wystarczy tylko do nich spojrzeć i od razu sobie przypomną czego dotyczył dany rozdział z gramatyki. Niektórzy nawet już na początku zeszytu stworzyli swój spis treści 🙂

Dzięki uprzejmości Pani Anny Szpyt, mogę udostępnić Wam filmy, które wykorzystałam przy tworzeniu i omawianiu z dzieciakami powtórek.

Pierwszy z nich dotyczył słów this / that / these / those.

Zapraszam do obejrzenia filmu i efektów pracy moich uczniów. Nawet ja odkryłam w sobie małe pokłady talentu plastycznego 😉

this / that / these / those