Kodowanie na angielskim

Od czasu jak kupiłam matę kodującą na Learn How to Teach czekałam na rozpoczęcie nowego rozdziału w klasie drugiej. Na szczęście nie trwało to długo i już dzisiaj rozpoczęliśmy nowy temat – House. Jeden z moich ulubionych 🙂

W domu zakodowałam kolorowy dom na macie za pomocą kolorowych kubeczków. Podzieliłam obrazek na pół i zrobiłam dwie wieże z kubeczków. Na lekcji klasę również podzieliłam na dwie grupy. W każdym kubeczku ukryłam karteczkę z nazwą pola, na który należy położyć kubeczek.

Uczniowie po kolei podchodzili do maty i próbowali rozszyfrować ukryty obrazek. Żeby nie było chaosu, każdej parze mówiłam jaki kolor kubeczka ma sobie wybrać.

Po ułożeniu wszystkich kubeczków wszyscy chórem odpowiedzieli, że obrazek ukryty na macie to przecież „House!” Czyli już wiedzieli jakim tematem będziemy zajmowali się na najbliższych zajęciach.

Po tym zadaniu wszyscy usiedliśmy dookoła naszego obrazka i zadawałam moim uczniom różne pytania, np.: What colour are the windows?, How many windows are there in the house?, What colour is the wall? How many blue cups can you see? itp.

Uczniom bardzo podobała się lekcja i już mają obiecane, że na następnej lekcji również będziemy kodować…A jak to będzie wyglądało? Zapraszam wkrótce na relację z naszej lekcji 🙂

One Comment