Wyzwanie nr 2 – „Uczniowie oglądają video clip”

Zaraz po tym jak wylosowałam karteczkę z kolejnym wyzwaniem przypomniałam sobie wpis Pani Klaudii Rogalskiej z „Rise and Shine Teachers” i od razu zaczęłam przygotowywać się do zajęć.

Nie chciałam żeby lekcje polegały na samym obejrzeniu filmu, tylko na pracy z filmem. W tym dniu akurat miałam lekcje z klasą czwartą, piątą, szóstą i siódmą, dlatego bez problemu mogłam dopasować filmy i karty pracy do poziomu moich uczniów.

Uczniowie na lekcji oglądali reklamy zrealizowane przez Allegro i BBC. Były trochę powrotem do czasu świątecznego, ale przede wszystkim ukazywały różne emocje bliskie naszym uczniom. Prócz wykonania zadań na kartach pracy mogliśmy również trochę porozmawiać o tym, co zobaczyliśmy na filmach.

Klasy czwarte i piąte oglądały reklamę To czego szukasz, jest bardzo blisko… | Bal oraz rozwiązywały kartę pracy, którą możecie pobrać poniżej.

Pierwsze zadanie polegało na chronologicznym ułożeniu obrazków, które zobaczyli na filmie. Następnie każde dziecko skanowało kod QR, w którym zapisana była nazwa stroju dziewczynki z filmu. Nazwy zapisywali pod obrazkami, a na zakończenie każdy z uczniów rysował swój ulubionych strój karnawałowy.

Klasy szóste oglądały reklamę BBC One Christmas 2017 oraz rozwiązywały kartę pracy, którą możecie pobrać poniżej.

Pierwsze zadanie polegało na chronologicznym ułożeniu zadań, które wykonuje tata bohaterki przed świętami. Następnie uczniowie uzupełniali zdania w czasie Present Continuous, które opisywały czynności wykonywane przez ojca.

Klasy siódme oglądały reklamę Czego szukasz w Święta? | English for beginners oraz rozwiązywały kartę pracy, którą możecie pobrać poniżej.

Pierwsze zadanie polegało na dopasowaniu czasowników do rzeczowników. Następnie oglądaliśmy reklamę i układaliśmy wydarzenia w kolejności chronologicznej. Kolejne dwa zadania to zmiana podanych czasowników na czas Past Simple i Present Continuous.

Zajęcia uważam za udane. Mam tylko jedną radę. Zaopatrzcie się w paczkę chusteczek, bo ja przez 4 godziny (bo tyle miałam lekcji dzisiaj) ryczałam jak bóbr.

Wyzwanie na jutro?

„Zaskocz dzisiaj swoich uczniów”. No problem! 😉