Wyzwanie nr 4 – „Dzisiaj tylko uczniowie zadają pytania”

Powiem Wam tak…z pozoru proste zadanie wcale się takim nie okazało. Ile razy w ciągu lekcji musiałam się ugryźć w język i kombinować nad skonstruowaniem wypowiedzi tak, żeby nie padło żadne pytanie.

Na początku lekcji powiedziałam moim uczniom żeby przez 45 minut byli bardzo czujni, ponieważ pod koniec lekcji każdy z nich będzie musiał wziąć udział w ankiecie i określić czy zapisane w niej zdanie jest „prawdziwe”, „fałszywe” czy „ciężko powiedzieć”.

Aby stworzyć taką ankietę użyłam Exit Poll. Zapisałam jedno zdanie „Pani Martyna zadawała nam dzisiaj pytania”. Każdy uczeń podchodził i klikał w odpowiednią buźkę…Aż się zdziwiłam jak 90% odpowiedzi było zielonych, czyli TAK…zadawałam pytania. A tak się starałam… Jak się później w rozmowie z moimi uczniami okazało, oni jako pytania wzięli wszystkie moje polecania, a do tego dodali „My Panią tak lubimy, że nie chcieliśmy Pani dawać czerwonych minek” 🙂 Po ponownym wytłumaczeniu zadania dzieciaki już zagłosowały zgodnie z głosem serca i dostałam większość czerwonych minek, czyli zadawałam mniej pytań niż zwykle 😉 Uff… wyzwanie zaliczone!

I kolejne losowanie…

Wyzwanie nr 5

„Uczniowie odpowiadają na pytania przed wejściem do klasy” 🙂 Super…! Uwielbiam te krótkie dialogi i powitania na początku lekcji 🙂