Literki, kolorowe kubeczki i powtórzenie słówek

Po dwutygodniowych feriach pierwszym co należy zrobić jest powtórzenie tego co było 14 dni temu, a to czasami może być bardzo trudne. Na szczęście moi drugoklasiści mają jeszcze świetną pamięć i doskonale wiedzieli na czym skończyliśmy zajęcia 2 tygodnie temu.

Postanowiłam jednak, że trochę im utrudnię zadanie i sprawdzę czy pamiętają pisownię wybranych wyrazów…oj, zdziwiłam się i uśmiechnęłam bardzo szeroko, bo…PAMIĘTALI! I za to ich uwielbiam!

Na początku przypomnieliśmy sobie nazwy części ciała przy melodii niezawodnej piosenki „One Little Finger” z Super Simple Songs. Następnie podzieliłam klasę na trzy grupy. Każda grupa otrzymała kolorowe kubeczki do których wcześniej włożyłam literki, które po wysypaniu można było ułożyć w słowa związane z częściami ciała.

Lider każdej grupy wcześniej wylosował klamerkę ze zwierzątkiem, które stało się symbolem danej grupy. Klamerki były również włożone do kubeczków. Każda grupa, która poprawnie ułożyła słowo podbiegała do obrazka z odpowiednią częścią ciała i przypinała tam swoją klamerkę – symbol.

Mimo małej rywalizacji, zabawa ta nie była ani na czas, ani na wyścigi, ani na wygranych – przegranych. Wszyscy mogli się sprawdzić i wszyscy byli wygrani 🙂