Nazwy państw i narodowości – ćwiczymy mówienie

Tym razem przygotowałam coś na lekcje języka angielskiego dla moich czwartoklasistów. Ćwiczymy odmianę czasownika „to be”, nazwy państw i narodowości. Na lekcji pracowaliśmy z poniższymi grafikami, które przygotowałam w Canvie. Służyły nam one do mówienia i utrwalania słownictwa, następnie zdania zostały zapisane w zeszytach. Żeby było wesoło, użyliśmy ruletki z Wordwall z imionami dzieci i losowaliśmy, kto układa zdania 🙂 Wszystkie karty możecie pobrać tutaj.

Karty można wykorzystać w dowolnej prezentacji – w Power Point, w Genially, w Sway… Utworzyłam też w Canvie łącze i można je wykorzystać od razu bez wstawiania w prezentację – wystarczy udostępnić uczniom ekran.

Całą lekcję można też przeprowadzić w Nearpod – na przykład w celu powtórki – taką lekcję przygotowałam tutaj (wersja do edycji!). Są tam: gra memory, zaznaczanie ze słuchu (wg instrukcji nauczyciela), łączenie w pary i kilka innych aktywności. Pamiętajcie, że trzeba mieć konto w Nearpod, żeby móc wykorzystać lekcję. O narzędziu Nearpod więcej pisałam tutaj.

Mam nadzieję, że karty się Wam spodobają i przydadzą się na lekcji 🙂 Good luck!

One Comment