Bitmoji tu i tam

Bitmoji znają i lubią chyba wszyscy 🙂 Podczas nauczania zdalnego aplikacja zrobiła niezłą furorę wśród uczniów i nauczycieli. Chciałabym podzielić się kilkoma pomysłami na to, jak wykorzystuję mój awatar.

Flashcards

Za pomocą aplikacji Bitmoji stworzyłam obrazki do nauki nazw czynności dla drugoklasistów.

Obrazków szukałam w aplikacji za pomocą różnych słów kluczowych, następnie zapisałam je i w Canvie stworzyłam podpisy i ramki.

Prezentacje

Awatar posłużył mi też w prezentacjach Power Point, Canvie i Genially, na przykład tutaj:

Wykorzystałam też go, kiedy tworzyłam prezentację o Śląsku do projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. To wybrane slajdy z prezentacji:

Filmiki dla uczniów

Awatar służył jako ozdoba, ale również odpowiednik mojej osoby 🙂 Był bardzo przydatny podczas montowania filmików – zarówno dla starszych uczniów, jak i młodszych. Taki kadr z Bitmoji wykorzystywałam najczęściej podczas powitania uczniów albo pożegnania – wtedy, gdy chciałam powiedzieć kilka słów od siebie, poza tematem zajęć (pochwalić, życzyć powodzenia itp.). Poniżej zrzuty z ekranu z filmików:

Wiadomości w komunikatorach internetowych

Nie tylko podczas komunikacji z uczniami na Messengerze albo WhatsApp, ale również ze znajomymi i przyjaciółmi, korzystam z Bitmoji.

Kiedy wysyłamy wiadomość z telefonu, wstawienie Bitmoji jest bardzo proste i znajdziecie je po prostu pod odpowiednią ikonką na klawiaturze:

Inaczej sprawa wygląda, kiedy piszemy z komputera. Potrzebne nam będzie rozszerzenie (wtyczka) w przeglądarce:

Korzystając z rozszerzenia, prawym przyciskiem myszki wybieramy nasz obrazek, klikamy „kopiuj grafikę”, a następnie przyciskami Ctrl+V wklejamy obrazek w wiadomości w Messengerze. To bardzo przydatna funkcja! Polecam tutorial Agnieszki Halickiej, która wyjaśnia, jak takie rozszerzenie dodać w swojej przeglądarce i wstawiać Bitmoji w prezentacjach:

E-maile

Dzięki temu samemu rozszerzeniu w przeglądarce możemy wstawiać Bitmoji w wiadomościach elektronicznych w poczcie Gmail. Po zainstalowaniu rozszerzenia, w Waszych wiadomościach pojawi się po prostu nowa ikonka:

Padlet

Kiedy przesyłałam uczniom wiadomości na Padlecie, to również nieraz dodawałam do nich mój awatar. Wydaje mi się, że to ułatwiało oswojenie się z zadaniami 😀 Obrazki musiałam wcześniej zapisać w komputerze. A to mały wycinek 🙂

Kartki z życzeniami itp.

Awatarem posługuję się często, tworząc dla kogoś kartkę z życzeniami urodzinowymi albo życzenia na Facebooku lub Instagramie – najczęściej robię to w Canvie, gdzie również korzystam ze wspomnianego rozszerzenia Bitmoji w przeglądarce – jak widzicie, jest ono świetne:)

Wpisy w mediach społecznościowych

Na Facebooku czy Instagramie – najczęściej do tworzenia relacji /stories Bitmoji jest niezastąpione 🙂 Korzystam z niego zarówno na koncie mojego bloga, jak i prywatnym.

Logo / zdjęcie profilowe

Na końcu wreszcie… zdjęcie profilowe na moim blogu (zrobione w Canvie) również zawiera mój awatar:

Jak widać, wykorzystań Bitmoji jest całe mnóstwo. Jestem pewna, że tematu nie wyczerpałam. Jest też przecież wersja 3D Bitmoji w zasobach aplikacji Snapchat. Opowiem o niej za jakiś czas 🙂

Na Facebooku powstała nowa grupa Nauczyciele Bitmoji Polska – mam nadzieję, że dowiem się nowych rzeczy. Jestem ciekawa Waszych pomysłów z Bitmoji – może zostawicie coś po sobie w komentarzu? 🙂

2 komentarze